[hsas-shortcode group="seasoninfo" speed="25" direction="left" gap="0"]

E-roning i Hundested Roklub

Som en del af vores bestræbelser på at forbedre vores klub og forhåbentlig få nye medlemmer der som os synes at roning er en dejlig måde at få motion prøver vi at lave ro-spinning med video instruktør.

Videoerne er lavet af Dansk Forening for Rosport og bliver vist på et stort lærred på væggen så alle deltagere kan følge med. Vi starter med 2 hold og der er plads til 9 deltagere på hver hold.

Når alle forudsætninger er på plads vil vi arbejde på at få nye medlemmer der kan starte i ergometer afdelingen og forhåbentlig få lyst til at tage springet til vandet, men de første par uger vil vi holde os til jer vi kender 🙂

Mandag kl. 1700 starter Mikkel med et hold.

Onsdag kl.1700 er det Johnny der står for underholdningen.

Til en start er der ikke noget krav om tilmelding, så må vi se hvordan det går.