---------- Sæsonen er slut for i år og vi glæder os til næste år -------------------- Sæsonen er slut for i år og vi glæder os til næste år -------------------- Sæsonen er slut for i år og vi glæder os til næste år -------------------- Sæsonen er slut for i år og vi glæder os til næste år ---------

Introaften for nye roere

Alle interesserede bydes velkommen til en introaften

Onsdag den 19. Maj kl. 19.00 i vores klubhus på Strandlodden 14 i Hundested

Har du tænkt på at begynde at ro, så kom ned og hør om hvad der sker i klubben og se om det er noget for dig.
Klubben byder på en rundvisning i klubhuset og bådhallen og er vært for en gang kaffe og kage hvor vi kan få en snak om alt det sociale der også sker i klubben.

Vores instruktører vil være til stede denne aften og kan fortælle om hvad der kræves for at komme igang med at ro, og de vil sammen med de kommende roere planlægge årets roskole, så alle kan være med.
Håber vi ses.